Układanie Kostki wokół Pomnika/Ławeczki

Aby ułatwić sobie sprzątanie grobu  oraz zagospodarować teren wokół pomnika często układa się przy nagrobku kostkę, daje ona efekt wizualny i nie pozwala rosnąć chwastom dzięki czemu utrzymanie w należytym porządku okolic grobu staje się prostszym zadaniem

Najczęściej układaną kostką przy nagrobkach jest tradycyjna kostka betonowa prostokątna – występuje w kilku podstawowych kolorach (grafit, szary oraz czerwony), posiada regularny kształt dzięki czemu najlepiej można ją dopasować do wymiarów nagrobka.

Oczywiście na życzenie klienta układamy każdy rodzaj kostki, w kształcie trapezów, kostkę z fakturą płukaną (tzw. z posypką), granitową, w wielu wariantach kolorystycznych. Sprawdź przybliżone ceny układania kostki wokół grobu.

Żeby kostka jak najdłużej spełniała swoją role należy pamiętać aby była układana na betonowej podsypce która uniemożliwi przerastanie trawy. Po ułożeniu kostki wokół grobu należy kostkę „zabezpieczyć” aby nie rozchodziła (rozsuwała) się na boki. Najpewniejszą metodą jest obłożenie kostki obrzeżami (krawężnikami) lecz wiąże się to z dodatkowym kosztem a czasem też ze względu nie niewielką ilość miejsca przy nagrobku obrzeża mogą się nie zmieścić. Jeśli nie ma możliwości ułożenia obrzeży lub nasze finanse na to nie pozwalają w takim wypadku kostkę zabezpiecza się betonowym kołnierzem (fartuchem), który być może wygląda mniej estetycznie ale spełnia swoją podstawową funkcje czyli nie ruszanie się kostki.

Cmentarze często zajmują dużą powierzchnie ale posiadają jedną bramę wejściową, dlatego aby dotrzeć do grobu naszych bliskich niejednokrotnie musimy przejść spory odcinek pieszo w takim wypadku dobrze mieć przy nagrobku ławeczkę na której będziemy mogli spocząć i spokojnie pobyć z naszymi zmarłymi krewnymi.

Montowane przez nas ławeczki posiadają atest co gwarantuje wytrzymałość i jakość produktu. Najczęściej stawiane są ławki składane dzięki czemu jeśli z nich nie korzystamy możemy je złożyć aby nie utrudniały przejścia. W ofercie posiadamy także inne modele ławeczek ze skrzyneczką, oparciem etc.

Dziękujemy za wiadomość

W ciągu 24h skontaktujemy się z Panem/Panią