Najczęstsze pytania i słowiczek pojęć

Aby przybliżyć państwu nazewnictwo często używane w branży kamieniarskiej przygotowaliśmy słowniczek podstawowych pojęć dotyczących nagrobka:

  • Elementy nagrobka
    •  

Usługę można zamówić na kilka sposobów:

Lokalizacja pomnika znajduje się na kwicie/potwierdzeniu z kancelarii cmentarza. Należy podać KWATERĘ, NUMER LINI/RZĄD oraz NUMER GROBU.

Jeśli nie możesz podać nam dokładnej lokalizacji grobu zajrzyj do zakładki Plany Cmentarzy spróbuj zlokalizować w której kwaterze znajduje się Twój grób i podaj nam dane wypisane na tablicy nagrobnej odnajdziemy lokalizacje grobu za Ciebie.

Do szybkiego zamówienia usługi dobrze przygotować:

  • adres/nazwę cmentarza
  • lokalizacje grobu oraz imię i nazwisko osoby wypisanej na tablicy nagrobka
  • opisanie mniej więcej co chcemy wykonać (każdy nagrobek odwiedzamy przed wykonaniem usługi w celu ustalenia szczegółów i wycenienia zamówienia)

Tak, wykonujemy wszelakie usługi związane z nagrobkami a także ich sprzedażą, sadzenie roślin, montaż ławek, układanie kostki, poziomowanie nagrobka, dopiski liter, renowacje, malowanie liter, wymianę tablic, montaż ram drewnianych, zapalenie znicza w intencji zmarłego, zakupienie i złożenie kwiatów na grobie etc. W celu ustalenia szczegółów zachęcamy do kontaktu.

  • wielkość pomnika –  pojedynczy , piwnica, podwójny
  • materiał wykonania nagrobka – granit, lastryko, konglomerat, piaskowiec, marmur
  • stopnia skomplikowania wykonywanego zlecenia – poziom zabrudzenia, ilość i rodzaj kostki do ułożenia, ilości liter do odmalowania, wypiaskowania etc.

Większość usług realizujemy w ciągu 2 tygodni, niestety przy pracy na cmentarzu jesteśmy mocno zależni od pogody i warunków panujących na zewnątrz dlatego też czas realizacji może się wydłużyć, jesteśmy w stałym kontakcie z klientem i na bieżąco informujemy o sytuacji. Zastrzegamy także że niektóre usługi wymagają więcej czasu na realizacje z przyczyn od nas niezależnych – zakup materiału, wykonanie nowej tablicy, zdarcie napisów i wykucie nowych etc. . Przy temperaturach poniżej 5 stopni realizujemy tylko usługę sprzątania.

Średni czas oczekiwania na montaż nagrobka po spisaniu umowy i uzgodnieniu wszystkich szczegółów wynosi od jednego do dwóch miesięcy.

Przyjmujemy płatności gotówką lub przelewem na konto bankowe. Do każdej usługi wystawiamy pargon lub fakture VAT na życzenie klienta.

Wykonujemy dokumentacje fotograficzną przed i po wykonaniu każdej usługi, którą przesyłamy na adres e-mail wskazany przez klienta.

Dziękujemy za wiadomość

W ciągu 24h skontaktujemy się z Panem/Panią