Nasze Realizacje

Poniżej znajdą Państwo wybrane realizacje wykonane przez naszą firmę. Każdą z wykonanych prac opisujemy i załączamy dokumentacje fotograficzną aby mogli Państwo sprawdzić jakość oferowanych przez nas usług.

Nagrobki

Cmentarz Rzymskokatolicki św. Wojciecha – KURCZAKI – Łódź

Nagrobek pojedynczy z granitu impala w dosyć prostym i klasycznym wykończeniu. Płyta nagrobna uniesiona na wstawkach ( paskach) i tablica stojąca na płycie z wycięcię po środku przypominającym rzekę. Całość wykończona kostką grafitową

Cmentarz rzymskokatolicki pw. Wszystkich Świętych – OLECHÓW – Łódź

Nagrobek Granitowy w wymiarze 190×160 nazywany „półtorakiem” – wymiarowo pomiędzy nagrobkiem pojedynczym a podwójnym. Pomnik w stylistyce ponadczasowej klasycznej , wiodącym kamieniem jest Bohus w odcieniu szarym uzupełniony tablicą i ramą stojącą z czarnego granitu Szwed. Na tablicy napisowej litery metalowe w kolorze złotym. Całość wykończona kostką  z powiększoną powierzchnia z prawej strony gdzie znajduje się składana ławeczka

Renowacje Nagrobków

Cmentarz Rzymskokatolicki św. Anny – ZARZEW – Łódź

Nagrobek był zapadnięty i przylegał zbyt blisko pomnika sąsiada. Kostka i ławeczka ze względu na czas nadawały się do wymiany. Nasza ekipa po usunięciu starej kostki wypoziomowała nagrobek a także ustawiła w linii według wytycznych klienta. Następnie obłożyliśmy pomnik nową kostką betonową i zamontowaliśmy składaną ławeczkę – po takiej renowacji nagrobek wygląda jak nowy.

Cmentarz Rzymskokatolicki św. Wojciecha – KURCZAKI – Łódź

Klient zgłosił się z problemem zapadniętego przodem nagrobka i pokrzywioną kostką – dolne elementy grobu zaczynały się podnosić pod wpływem nacisku płyty nakrywkowej. Niestety w tym przypadku okazało się że pod pomnikiem nie ma ramy betonowej, która powinna była trzymać nagrobek w całości i powodować równomierny nacisk na podłożę. Nasi pracownicy rozebrali pomnik na części następnie przygotowali podłoże – wsporniki betonowe w poprzek nagrobka, rama betonowa i ustawili nagrobek od nowa. Po montażu nagrobka została założona nowa kostka którą obłożyliśmy krawężnikiem.

Cmentarz rzymskokatolicki pw. Wszystkich Świętych – OLECHÓW – Łodź

Pan Michał zgłosił się do naszej firmy aby naprawić zapadniętą kostkę z przodu nagrobka, odnowić litery na tablicy, oczyścić teren wokół nagrobków z chwastów i wysypać ten teren grysem. Efekty wykonanych prac widzimy na zdjęciach obok.

Cmentarz Rzymskokatolicki św. Wojciecha – KURCZAKI – Łódź

Tą realizacje możnaby nazwać „dzieleniem na pół”. Przed naszą ekipą stanęło nielada wyzwanie. Stary rozklejający się podwójny pomnik z lastryko musieliśmy zmniejszyć do wymiaru standardowego nagrobka pojedynczego a w uzyskanym w ten sposób miejscu zmontować nowy nagrobek granitowy, który został wokół obłożony kostką. Uważamy że zadanie zostało wykonane w 100%

Sprzątanie pomników

Cmentarz Rzymskokatolicki św. Wojciecha – KURCZAKI – Łódź

Klasyczne sprzątanie i mycie podwójnego nagrobka granitowego. Po uprzątnięciu starych suchych wiązanek, pozbyciu się zalegającego igliwia na pomniku usunęliśmy powypalane wkłady i umyliśmy wszystkie znicze. Następnie zostały wyplenione chwasty które miejscami zaczynały przerastać przez kostkę, a na koniec nasza ekipa umyła cały nagrobek. Z tego co nam wiadomo klientka jest bardzo zadowolona z efektu.

Cmentarz ewangelicko-augsburski św. Piotra i Pawła – EWANGELICKA – Pabianice

Podwójny nagrobek na piwnicy murowanej umiejscowiony w pobliżu dużej ilość drzew co sprzyja szybkiemu zabrudzeniu nagrobka. Na kostce wokół nagrobka w kilku miejscach pojawił się mech na szczęście naszej ekipie udało się go skutecznie pozbyć. Po tej operacji zostało już tylko dokładne umycie pomnika, tablic i zniczy a efekt wykonanej pracy widzą państwo na zdjęciach obok.

Cmentarz Komunalny „Zarzew” – ŁÓDŹ

Tym razem przed naszą ekipą stanęło troszkę trudniejsze zadanie a mianowicie wyszorowanie nagrobka z lastryko. Za pomocą odpowiednich szczotek z twardym włosiem oraz pumeksów uzyskaliśmy efekt widoczny na zdjęciach obok.

Dziękujemy za wiadomość

W ciągu 24h skontaktujemy się z Panem/Panią