Renowacje i Podnoszenie Nagrobków

pochylony pomnik na cmentarzu

Zdarzają się sytuacje kiedy nagrobek na cmentarzu się pochyli lub zapadnie. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele. Począwszy od źle przygotowanego podłoża przed montażem pomnika – bywają sytuacje kiedy nie ma betonowych podkładów poprzecznym a także zbrojonej ramy, które pozwalają rozłożyć ciężar nagrobka poza obszar kopania, poprzez zarwanie się trumny lub też pochówek w pobliżu – kończąc na bardziej naturalnych jak ruchy gleby, jakość podłoża na cmentarzu – piach lub cieki wodne które wpływają na przemieszczanie się gleby.

rozklejony nagrobek granitowy

Powyższe okoliczności dotyczą zarówno nagrobków wykonanych z lastryko jak i nowszych zrobionych z granitu.

W czego następstwie elementy nagrobka mogą zacząć się rozklejać a nawet pod wpływem nierównomiernie rozłożonego nacisku mogą powstać wykruszenia lub pęknięcia.

Gdy niezareagujemy w opowiednim czasie nasz pomnik może popaść w ruinę

stary potłuczony pomnik lastrykowy
wypoziomowane ramy betonowe na cmentarzu

Kiedy tylko zauważymy niepokojące pochylanie się nagrobka, zapadającą się kostkę wokół pomnika należy czym prędzej zająć się renowacja. Większość grobów przy odpowiednio wczesnym podjęciu dział można uchronić przed zgubnymi konsekwencjami zapadania się.

W tym miejscu zaczyna się działanie naszej firmy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie dlatego też niemożliwe jest podanie dokładnej ceny usługi przed obejrzeniem pomnika. Koszt wykonania wypoziomowania nagrobka zaczyna się już od 1200zł w celu uzyskania konkretnej wyceny zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Jedne nagrobki wystarczy będzie podnieść i wyrównać ich poziom, przy innych konieczne będzie rozebranie nagrobka i po odpowiednim przygotowaniu podłoża (zagęszczeniu gleby, ułożeniu podkładów betonowy i zbrojonej ramy) ustawianie nagrobka od podstaw.

Kiedy mamy spękaną starą lastrykową płytę lub tablice możemy wymienić te elementy na nowe granitowe, oczywiście o ile pozostałe części nagrobka są w dobrej kondycji.

Nagrobek Klasyczny z Impali

Niestety zdarzają się sytuacje kiedy renowacja pomnika jest niemożliwa lub ze względu na złożoność prac do wykonania nie opłacalna, wtedy pozostaje nam tylko wymiana na nowy nagrobek.

Dziękujemy za wiadomość

W ciągu 24h skontaktujemy się z Panem/Panią